Dujmović odveo Spartak u četvrtfinale kupa Srbije

Vlado Šućur | 26. novembar 2020. | 12:37 | Sport

Fudbaleri Spartaka plasirali su se u četvrtfinale kupa Srbije pošto su juče na svom terenu savladali Mladost iz Lučana posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Početak utakmice obeležila je inicijativa domaćih koji su razvili ofanzivnu igru i nisu dali puno prostora gostima. Prvu ozbiljniju priliku imao je Vidaković u 16. minutu ali je golman Samčović bio siguran. Šest minuta kasnije Tufegdžić je bio snalažljiv pred golom i doneo prednost Spartaku. Subotičani su i posle gola nastavili ofanzivno, mogli su i da udvostruče prednost ali je golman Samčović u više navrata bio siguran.

U drugom poluvremenu gosti su igrali nešto otvorenije ali je Spartak i dalje bio bolji rival na terenu. Fudbaleri Mladosti su boljukonkretniju igru u napadu krunisali izjednačujućim pogodkom u 78. minutu. Nakon slobodnog udarca kapiten gostiju Šatara je bio na pravom mestu i poravnao rezultat. Mogla je ova utakmica da se završi potpunim preokretom, ali je golman Spartaka Filip Dujmović odbranio u situaciji "jedan na jedan" u 92. minutu pa su pobednika odlučili penali.

U heroja prolaza Spartaka u narednu fazu izrastao je pomenuti golman Dujmović koji je fantastično odbranio dva penala a sigurni izvođač poslednjeg odlučujućeg jedanaesterca u seriji  bio je Tufegdžić za konačnih 4-2.