Košarkašice Spartaka pobedile Dugu

Vlado Šućur | 3. decembar 2020. | 18:30 | Sport

Košarkašice Spartaka pobedile su Dugu iz Šapca rezultatom 73 - 67 u napetom meču devetog kola Prve lige Srbije.

Trema je utadila svoje pa su početkom utakmice viđene greške na obe strane terena a posle prvih deset minuta Duga je imala poen pednosti, bilo je 17-18. Jelena Jozić je odlično razigravala a kapiten Renata Stepanović pogađala iz igre i ovaj dvojac je vodio Dugu do devet poena prednosti i rezultata 25-34 posle dvadeset minuta. Treća četvrtina donela je bolju odbranu Spartaka ali je još uvek nedostajala prava realizacija. Poeni su stigli u završnici deonice i subotičanke su se primakle na dva poena zaostatka. Poslednja četvrtina donela je rasplet po meri stručnog štaba Spartaka. Skokovi u napadu i precizniji šut za tri poena bili su dovoljni za seriju Spartaka i potpuni preokret. Imao je Spartak i deset poena prednosti sredinom poslednjeg perioda, gošće su pokušale da se vrate ali je Sanja Dunđerski ubacila trojku kojom je odbila i poslednji nalet šapčanki. Tijana Ninković je završilča meč sa 26 poena, Destini Tompson je dodala 18 a pomenuta Sanja Dunđerski 13. U poraženoj ekipi se istakla Renata Stepanović koja je ubacila 21 poen. Spartak već u nedelju ponovo igra na svom terenu a Subotičankama od 17 časova u goste dolazi ekipa Art Basketa.