Četiri gola za pobedu Spartak ŽK

Vlado Šućur | 7. decembar 2020. | 15:13 | Sport

Spartak ŽK je slavio na gostovanju Inđiji rezultatom 3 - 4 u  okviru sedamnaestog kola Superlige Srbije. Subotičani su ovom pobedom zauzeli visoko četvrto mesto na tabeli posle jesenjeg dela šampionata.

Nemanja Obradović je doneo prednost Inđiji ali je Savković ubrzo izjednačio sa bele tačke. Proteklo je tek devetnaest minuta od prvog zvižduka a Lazar Tufegdžić je postigao novi gol sa prvu prednost Spartaka. Dinamičan fudbal i napadačka orijentacija oba tima donela si nova uzbuđenja nakon samo tri minuta pošto je izjednačenje Inđiji doneo Nebojša Bastajić. Novu prednost Inđiji doneo je Mihajlo Nešković da bi svojim drugim golom na meču izjednačio Lazar Tufegdžić. Šest pogodaka u prvom poluvremenu nisu očekivali ni najveći protagonisti ofanzivnog fudbala ali su timovi podgrejali atmosferu i očekivanja pred nastavak. Umesto nove goleade videli smo oprezniju i taktički drugačiju igru u kojoj se bolje snašao Spartak ŽK. Prvu priliku za novi gol imao je Tufegdžić ali se istakao golman Inđije Novaković. U završnici je gostujući napad bolje funkcionisa a posle akcije tokom koje je oboren Denković sudija je pokazao na belu tačku. Ponovo se istakao golman Inđije koji je odbranio šut Denkovića a sve je dobro ispratio Nikola Srećković koji je odbijenu loptu poslao u mrežu za 3-4 i veliku radost subotičana.