Očekivan trijumf Volfsburga u Subotici

Vlado Šućur | 10. decembar 2020. | 16:22 | Sport

Fudbalerke Spartaka su ugostile nemački Volfsburg u prvom meču šesnaestine finala Lige šampiona u kojem su poražene rezultatom 0 - 5.

Žreb je hteo da se i ove sezone mlada subotička ekipa sastane za istinskim fudbalskim gigantom u eliminacionoj fazi i sve osim časnog poraza bilo bi ravno čudu. Aktuelne vicešampionke evrope su povele već u trećem minutu preko brzonoge Žanet Jakabi. Samo pet minuta kasnije prednost je udvostručila Lena Oberdof. Gošće su držale loptu u svom posedu a kada bi fudbalerke Spartaka uspele da je oduzmu, teško su prebacivale težište igre na polovinu protivnika. Pokušavale su „golubice” povremenim kontrama da odgovore na visoki presing gošći ali nisu uspevale da stvore pravu priliku za udarac prema golu. Na drugoj strani pritisak nije jenjavao pa je posle prekršaja u 32. minutu dosuđen slobodan udarac. Spartakov živi zid bio je sasvim dobro postavljen ali to nije omelo Dominik Jansen da preciznim šutem savlada Kostićevu za 3-0 i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme. Početkom drugog dela gošće su i dalje dominirale, držale loptu u svojim nogama i stvarale prilike a svoj drugi pogodak i ukupno četvrti za „vučice” postigla je Žanet Jakabi. Do kraja utakmice fudbalerke Spartaka nisu uspele da zatresu mrežu  ali jesu da poprave igru. Uspevale su da povežu više dodavanja, čak i da zaprete posle kontri a da se Gabriel Farel nije spetljala u završnici akcije u 68. minutu možda  bismo videli i pogodak u mreži nemica. Petnaest minuta pre kraja meča Felisita Rauh je bila spretna u šesnaestercu Spartaka i postigla gol za konačnih 5-0. Kada se uzme u obzir kvalitet nemačkog tima i činjenica da se radi o dvostrukim evropskim šampionkama domaći tim je pružio solidan otpor, razlika je mogla da bude za pogodak ili dva manja ali je mnogo važnije od rezultata iskustvo iz ovog dvomeča koje će mladim fudbalerkama Spartaka biti veoma značajno u budućim fudbalskim izazovima.  Revanš meč u gradu Folsvagena biće odigran za sedam dana.