Bižić junak pobede Spartaka na Proleterom

Vlado Šućur | 14. decembar 2020. | 14:13 | Sport

Rukometaši Spartaka pobedili su Proleter iz Zrenjanina u 10. kolu A grupe Arkus Superlige Srbije u Subotici.Gosti su na poluvremenu imali prednost od četiri gola ali je nastavak pripao domaćoj ekipi koja je zasluženo slavila rezultatom 20-19.

Utakmica je počela dosta otvoreno na obe strane ali je raspoloženi golman Zrenjaninaca Marko Gaćinović čak šest puta sprečio Subotičane da postignu gol u prvih deset minuta, dok su njegovi saigrači bili precizni za – 1:4. Prvo poluvreme je obeležio i veliki broj isključenja posebno u gostujućoj ekipi. Vodila se velika borba, Spartak je vezao dva gola kojima je smanjio zaostatak, ali to nije bilo dovoljno. Raspoloženi gosti su prvih pola sata igre rešili u svoju korist – 7:11.Proleter je u nastavku meča držao konce igre u svojim rukama sve do 40. minuta. Mladi  sastav Spartaka je deo svog potencijala pokazo tek u poslednjih dvadeset minuta i uz veliki napor stigao do preokreta. Nakon što su uspeli da se konsoliduju i izjednače pri rezultatu 15:15, usledila je uzbudljiva završnica i taktičko nadmudrivanje trenera Slaviše Lakovića i Momira Rnića. Nekoliko grešaka gostiju te golovi Radosavljevića I Vučka Mrvovića bili su presudni. Pomenuti Mrvović je sa bekovske pozicije preuzeo odgovornost i svojim trećim pogodkom na meču postavio konačnih 20 – 19. Dobrim napadima Spartaka prethodile su fantastične odbrane golmana Dejana Bižića. Mladi dubičanac je u drugom poluvremenu branio udarce najboljim strelcima Proletera i tako pogurao svoj tim ka važnom trijumfu. Bižić je na kraju zasluženo proglašen najboljim igračem susreta. U pobedi Spartaka istakao se Uroš Radosavljević sa šest pogodaka dok je Skuban upisao četiri a ekipu sa severa bačke treba da raduje i povratak Milana Potpare nakon duge pauze usled povrede.  U poraženom taboru bolji od ostalih bili su Krivošija i Pešić sa po 5.U poslednjem kolu jesenjeg dela šampionata rukometaši Spartaka gostuju u Kikindi,utakmica će biti odigrana u sredu.