Slavlje Jedinstva posle pet setova

Vlado Šućur | 18. januar 2021. | 12:16 | Sport

Odbojkašice Spartaka i Jedinstva iz Stare Pazove odigrale su u subotičkoj hali sportova jedan od najzanimljivijih mečeva dvanaestog kola Superlige. Posle velike borbe i više od dva sata odbojke pobedila je ekipa Jedinstva rezultatom 2-3.Spartak je bolje otbvorio utakmicu i uvodni set osvojio rezultatom 25-18. Gošće su se probudile u drugom setu i stigle do izjednačenja. Bolji blok i manje grešaka u napadu bilo je dovoljno ekipi Jedinstva da osvoji i treći set rezultatom 17-25. Plavo bele su u narednom periodu popravile prijem servisa i podigle procenat poena posle smeča pa su napetu završnicu rešile u svoju korist za 25-23 i novo izjednačenje u setovima. Peti i odlučujući set doneo je veliku borbu i još više neizvesnosti pa je prava šteta što publika nije bila u mogućnosti da sa tribina posmatra ovaj susret. Borile su se subotičanke do samog kraja, spasile nekoliko meč lopti ali je meč ipak završen poenom gošći iz Stare Pazove za konačnih 16 -18 i 2-3 po setovima.