Košarkašice Vrbasa nadigrale Spartak

Vlado Šućur | 18. januar 2021. | 12:17 | Sport

Proteklog vikenda odigrano je 16. kolo Prve ženske košarkaške lige Srbije. Igračice Spartaka su i pored vidnog napretka u odnosu na prvi deo sezone ponovo su poražene, ovoga puta  bolja od njih bila je ekipa Vrbasa rezultatom 67-63.Domaće su dobro otvorile meč, preciznim šutevima za 3 poena napravile su razliku i u drugu četvrtinu ušle sa +6 . U nastavku susreta mnogo grešaka golubica kao i loša realizacija dovele su do toga da Vrbas preokrene a zatim i poveća svoju prednost. Kasno je Spartak upalio ,,mašinu" u napadu i pronašao rešenje za čvrstu odbranu Vrbašanki. Poslednji minuti meča bili su izrazito napeti, igralo se na svaku loptu, ali nije bilo vremena da se  fizički dominantnije gošće iznenade.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Dara Kovačević sa 14 poena, dok je za goste najviše pogodaka postigla Marina Marčetić  18 .U narednom kolu košarkašice Spartaka dočekuju ekipu Kraljeva.