Odbojkaški derbi pripao Vojvodini

Vlado Šućur | 25. januar 2021. | 12:25 | Sport

U derbiju trinaestog kola Superlige Srbije odbojkaši  Spartaka poraženi su od Vojvodine rezultatom 0 – 3. Aktuelni šampioni iz Novog Sada tako su prekinuli dobar niz Spartaka od starta drugog dela sezone.

Dobar servis kojim su ostvarili pet asova i bolji blok omogućili su Vojvodini da povede posle 22 – 25 u prvom setu. U drugom smo umesto odgovora plavo belih videli još bolju igru gostiju. Igra u bloku ostala je na nivou prvog seta a nešto veći broj grešaka domaćih obezbedio je novosađanima lakšu završnicu za 18 – 25 i 0 – 2. Bila je to treća utakmica Spartaka u deset dana i umor je ostavio posledice pa na ovom meču nismo videli ni nagoveštaj preokreta. Umeto toga, gosti su zadržali visok nivo efikasnosti u napadu i treći set zavšili kao i drugi rezultatom 18 – 25. U trijumfu gostiju istakao se Mašulović sa 12 poena dok je u Spartaku Nemanja Jungić osvojio devet. Subotičani u narednom kolu gostuju Novom Pazaru dok će Vojvodina dočekati Niš.