Kraljevčanke dominirale u Subotici

Vlado Šućur | 25. januar 2021. | 12:26 | Sport

Košarkašice Spartaka poražene su u 17. kolu Prve ženske lige, ovoga puta bolja od njih bila je ekipa Kraljeva, rezultatom 74-93.

Kraljevčanke su dobro otvorile utakmicu, brzom igrom i preciznim pasovima sa lakoćom su probijale odbranu subotičanki. Mnogo grešaka na sredini terena kao i niz ishitrenih šuteva Spartaka doveli su do toga da gošće na pauzu odu sa +24 poena. Probudile su se domaće u trećoj četvrtini ali nedovoljno da bi na bilo koji način ugrozile prednost Kraljevčanki. U poslednjoj četvrtini gledali smo tvrd i grub meč  sa dosta prekšaja na obe strane. Na kraju smo svedočili zasluženoj pobedi  gostujućeg sastava. Najefikasnija u ekipi Kraljeva bila je  Anja Marinković sa 24 poena, dok je za Spartak Natalija Spajić postigla 28 poena.U narednom kolu kosarkašice Spartaka gostuju u Novom Sadu, ekipi Ženske košarkaške akademije Novosadska. Utakmica je na programu u sredu 27. Januara.