Odbojkaši Spartaka nadigrali Crvenu Zvezdu

Vlado Šućur | 13. februar 2021. | 19:25 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su Crvenu Zvezdu rezultatom 3-1 u meču šesnaestog kola Superlige Srbije odigranom u subotičkoj Hali sportova.

Početak meča pripao je crveno belima koji su rano stekli prednost od četiri poena. Tu razliku umeli su povremeno i da povećaju što je bilo dovoljno za mirnu završnicu seta i rezultat 21 – 25. Zvezda je do 0-1 stigla pošto su nekadašnji članovi Spartaka Lazar Dodić i Vanja Eremić odlično napadali dok je igra u polju tokom čitavog seta bila na dovoljno dobrom nivou. Spartak je početkom drugog seta napao boljim servisima i raznovrsnijim napadom ali se ni Zvezda nije predavala. Ušlo se u neizvesnu završnicu seta. Proradio je blok Spartaka preko Pavlovića dok je David Kovač pronalazio dobra rešenja u napadu i u završnici su mirniji bili plavo beli za 25 – 23 i izjednačenje po setovima. Zvezda je početkom narednog seta uzvratila i povela. Uspon gostiju zaustavio je odličnim blokom Aleksandar Tumbas. Nikolić je vratio sigurnost u napad Spartaka a Kovač je ponovo atraktivnim poenima napravio razliku i omogućio set loptu koju je u 25 – 23 pretvorio Nemanja Jungić. Bio je to možda i ključni period za konačan ishod pošto je u četvrtom setu Spartak delovao sigurnije i ubedljivije nego u prethodnom za 25 – 21 i konačnih 3 – 1. U narednom kolu subotičani putuju u Beograd gde ih dočekuje Partizan.