Zvezdi za trijumf dovoljno poluvreme

Vlado Šućur | 22. februar 2021. | 14:09 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi izgubili su od Crvene Zvezde rezultatom 2-1 u okviru 22. kola Linglong superlige Srbije. Plavo- beli odigrali su hrabro protiv Beograđana a veći deo meča imali su i prednost. Aktuelni šampion Srbije je ipak u drugom poluvremenu pokazao koliko kvalitet i preokrenuo golovima posle prekida.

Početkom meča gledali smo otvorenu igru na obe strane i meč sa mnogo prekršaja i žutih kartona. Prvu pravu priliku na utakmici imao je Dijego Falcineli u 14. minutu međutim njegov udarac bio je neprecizan. Domaći su se dobro držali i u 16.minutu Srećković je pokušao ali je Borjan bio na mestu. Prilike su se nizale na obe strane, Zvezda je bila dominantnija i pokušavala da dođe do pogotka ali bez uspeha.  Kazna za propuštene prilike ubrzo je stigla, Akciju Spartaka započeo je odlični Mile Savković koji je proigrao Srećkovića a ovaj Nikolu Furtulu koji je efektno savladao Milana Borjana. Organizovano se branio Spartak, ali je lopta više bila u nogama gostujućih igrača. Dve prilike imai je Dijego Falcineli u 43. i 44. minutu ali je oba puta Dujmović bio na vrhuncu zadatka. Drugi deo igre protekao je u sličnom ritmu. Crvena Zvezda je snažno pritiskala odbranu domaćina, Dejan Stanković izvršio je nekoliko izmena i uneo novu svežinu u ekipu što mu se ubrzo isplatilo. Ben je izveo udarac iz ugla, Milunović je prebacio loptu, a na drugoj stativi se  najbolje snašao Mirko Ivanić i glavom loptu prosledio u gol Spartaka za 1:1. Samo što su izjednačili crveno – beli mogli su i da preokrenu, ali je Ben pogodio prečku. Uzvratili su domaći kontrom, Tufegdžić se našao sam sa Pankovim, ali je odbrambeni igrač Zvezde bio uspešniji i sprečio napadača Spartaka da ugrozi Borjana. Dovoljno je bilo osam minuta gostima da preokrenu i ponovo je odbrana domaćih poklekla posle prekida. Ben je izveo korner, a Sanogo se iz drugog plana ubacio i glavom loptu plasirao u dalji ugao za preokret i konačnih 1-2.

U narednom kolu Spartak gostuje Radnickom u Nisu, dok fudbaleri Crvene Zvezde idu na megdan Milanu 25. februara, a potom dočekuju novosadski Proleter.