Obilić bolji od Spartaka u prvom kolu plej auta

Vlado Šućur | 1. mart 2021. | 14:08 | Sport

Rukometaši Spartaka poraženi su od Obilića rezultatom 27 – 29 u prvom meču plej aut faze Arkus lige. Važnost utakmice uticala je na slabije izdanje obe ekipe ali se u utakmici sa mnogo grešaka nešto bolje snašao iskusniji sastav iz Beograda.

Poečetkom utakmice su i jedni i drugi tražili pravi ritam. Obilić je poveo sa 3:4 da bi domaći preokrenuli preko Kojadinovića i Grozdića. U prvih deset minuta subotičani su uspevali da održe prednost ali je u nastavku usledio preokret. Iskusniji bekovi Obilića nisu žurili u napadu, domaći su nasuprot tome napravili stigao do izjednačenja pri rezuzltatu 15 – 15, usledili su minuti velike borbe da bi u završnici prvog dela Teodorović doneo Obiliću minimalnu prednost i postavio rezultat 17 – 18 kojim se i otišlo na pauzu. Nastavak meča doneo je bolja rešenja u napadu na oba kraja terena. Spartak je realizovao i prvu kraću seriju pogodaka što je bilo dovoljno za preokret i prednost od dva gola. Jedoksić je preuzeo odgovornost na drugoj strani i poveo Obilić ka novom izjednačenju a rukometaši Spartaka su i pored prednosti delovali stegnuto i nesigurno. Nije bilo pravih rešenja kroz sa bekovskih pozicija a usled manje grešaka protivnika smanjio se i broj kontranapada Spartaka. Iskusniji sastav iz Beograda je to umeo da kazni i vrati inicijativu posle tri gola u nizu. Trener domaće ekipe Slaviša Laković je tajm autom prekinuo lošiji period u igri svog tima koji je nakon predaha uzvratio i stigao do izjednačenja. U samoj završnici domaći su ponovo poklonili nekoliko lopti što je Obilić iskoristio i realizovao svoje akcije za konačnih 27 – 29 pošto je precizan bio Stanisavljević. Igračem utakmice proglašen je bek Obilića Veljko Popović koji je postigao 8 golova dok je Stanisavljević dodao 6 a iskusni Žujović 5 golova. U ekipi Spartaka su se istakli Grozdić i Radosavljević sa po 5 pogodaka.