Ub protiv Spartaka potvrdio klasu

Vlado Šućur | 7. mart 2021. | 19:25 | Sport

Odbojkašice Spartaka izgubile su od Ub-a rezultatom 3-0 u setovima i tako završile ovogodišnje prvenstvo. Poraz ipak ne ostavlja gorak ukus jer su golubice ispunile  očekivanja za ovu sezonu. Nakon važne pobede u Zrenjaninu protiv Kleka kojom su overile status superligaša, subotičanke su u plej ofu snage odmerile sa, najozbiljnijim kandidatom za prvaka države. U prvoj utakmici Ub je na svom terenu ubedljivo slavio. Subotičanke  su pokušale na ovom meču da iznenade i dostojno se suprostave lideru regularnog dela prvenstva i pokazale su da imaju perspektivu. Gošće su povele sa 6:2 što je nateralo trenera Mirjanu Musulin da zatraži minut odmora. Izgleda Potom je Ana Jeković  vezala poene i dovela golubice do rezultatskog poravnanja  8:8. Sredinom seta Ub poenom Rankovićeve dolazi do vodstva od 17:13. Domaće su još jednom uspele da priprete ali je bivša igračica Spartaka, Sofija Medić, as servisom okončala prvi set za vodstvo Uba.

Rezultatska neizvesnost trajala je i početkom drugog seta. Spartak  preko Jekovićeve dolazi do 10:10. Domaće su povele sa dva poena da bi u finiš seta ušle sa minimalnom prednošću od 20:19. Ipak nisu uspele i da osvoje set, raspoložena Jelena Vulin je prvo zabeležila uspešan blok a potom i as servis za prednost Uba od 2:0.

Golubice su odlično otvorile treći set i  povele sa 5:1, nakon dobrih servisa Lekićeve. Nastavile su domaće u tom ritmu i na obavezni odmor otišle sa prednošću od 12:10. Kako se set bližio kraju padala je koncentracija domaćih što su iskusne gošće iskoristile i poenima Medićeve i Vulinove preokrenule na 17:15. Stečenu prednost više nisu ispuštale te su na kraju zasluženo slavile.