Spartak nadigrao Radnički – u utorak treći meč

Vlado Šućur | 7. mart 2021. | 19:26 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 3-0, po setovima 25-20, 25-20 i 25-22 za nešto više od sat vremena kvalitetne odbojke.

Radnički je doputovao u Suboticu kao blagi favorit pošto je nakon trijumfa u prvoj utakmici drugi meč četvrtfinala mogao da odigra rasterećenije. Ekipa Spartaka je pritisak pretvorila u dodatni motiv i već od prvog seta zaigrala izuzetno agresivno. Napadali su plavo – beli snažno već sa servis linije, Pavlović je bio odličan u bloku Nemanja Jungić upisao prvi as da bi Spartak na tehničkom tajm autu imao prednost od četiri poena. Pokušao je Irfan Hamzagić da vrati svoj tim u igru ali je Rikardo Manzano uzvratio novim as servisom za subotičane. U završnici je Tumbas dobro blokirao za set loptu nakon čega je Jungić je preciznom dijagonalom doneo doneo Spartaku 1-0.  Drugi set je počeo asovima Manzana posle kojih je bilo 6-3. Nastavio je Spartak u dobrom ritmu tokom čitavog seta izuzev kratkog perioda kada je Radnički vezao tri poena. Pronašli su subotičani novu energiju posle odličnih odbrana Milovića u polju i Tmbasovih poena kroz sredinu. Set je završio Manzano novim asom. Najveća borba viđena je sredinom trećeg seta. Tehnički tajm aut je prijao igračima Spartaka a kada se razigrao Radnički Igor Žakić je iamo prave savete za svoje igrače. Ubrzo su Pavlović dobrim blokom i Kovač lucidnim rešenjima u napadu vratili prednost Spartaku koji je do kraja seta odigrao fantastično i rešio meč u svoju korist. Treća i odličujuća utakmica biće odigrana sutra u Kragujevcu a pobednik će se plasirati u polufinale plej ofa nacionalnog šampionata.