Komšijski derbi opravdao očekivanja

Vlado Šućur | 22. mart 2021. | 14:51 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve TSC-a iz Bačke Topole podelili su bodove u okviru 28. kola Linglong Superlige Srbije pošto je meč na Gradskom stadionu u Subotici završen rezultatom 2 - 2.Komšijski derbi opravdao je očekivanja i imali smo prilike da vidimo borbenu i dinamičnu utakmicu dve napadačke ekipe. Pre početka susreta, Nemanji Tekijaškom uručen je uramljen dres povodom 100. nastupa u dresu golubova.

Na startu prvog poluvremena gosti iz Bačke Topole bili su bolji i prvi su zapretili nakon prekida. Posle prekršaja nad Banjcem, Zec je izveo slobodan udarac  sa dvadesetak metara, lopta je prešla odbranu Spartaka ali je Dujmović odlično reagovao i sačuvao mrežu. Gosti su ubrzo pripretili iz slobodnog udarca, ali se I ovoga puta istakao Filip Dujmović odbranivši udarac Mihajla Banjca. Do dvadesetog minuta TSC je imao blagu inicijativu, ali na sreću domaćih nije je iskoristio svoje šanse. Na drugoj strani Naboru Šimura se našao u prilici ispred gola nakon sjajnog centaršuta Savkovića , ali ga je golman Nenad Filipović na nesmotren način oborio i tako skrivio jedanaesterac. Lazar Tufegdžić je realizovao penal u 23. minutu za prednost Spartak Ždrepčeve krvi od 1 – 0 što je rezultat kojim se otišlo na pauzu.

U nastavku je Spartak zaigrao agilnije i za kratko vreme stvorio dve dobre šanse, ali je izostala realizacija Savkovića. Nakon toga je ekipa TSC-a preuzela inicijativu ali je nedostajala prava realizacija. U 62. minutu Savković je posle prekida bio u duelu sa Antonićem, u žaru borbe štoper TSC-a je oboren, a penal dosuđen za goste sa lakoćom je iskoristio Nenad Lukić. Bačkotopolčanima je bilo dovoljno 10 minuta za potpuni preokret , Đuro Zec je iskoristio uspavanost  odbrane domaćina i sa ivice peterca po plasirao loptu u bliži ugao za 1:2. Nisu se plavo-beli predavali, preuzeli su inicijativu i na kraju stigli do izjednačenja. U 90. minutu Saša Tomanović je igrao rukom u svom šestaestercu, te je sudija po 3. put pokazao na belu tačku. Lazar Tufegdžić se prihvatio odgovornosti i ponovo bio precizan sa 11 metara za 2:2. U šampionatu Srbije sledi nam reprezentativna pauza, nakon koje  fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi gostuju Čukaričkom u Beogradu, dok ekipa TSC-a dočekuje Proleter iz Novog Sada.