Napredak odneo bodove iz Subotice

Vlado Šućur | 18. april 2021. | 20:03 | Sport

Fudbaleri Napretka iz Kruševca savladili su Spartak ŽK rezultatom 0-2 u meču trideset i dugog kola Superlige odigranom na Gradskom stadionu u Subotici. Kruševljanima je do kraja šampionata svaki bod značajan u borbi za opstanak ali ih pritisak nije omeo da u nedeljnom susretu ostvare povoljan rezultat.

Već u prvih deset minuta stvorili su blagu inicijativu. Veoma mlad i kombinovan sastav Spartak ŽK bez petorice standardnih i još nekoliko iskusnih igrača nije uspeo da iskoristi neke od boljih prilika u prvih pola sata i prebaci težište igre pred gol protivnika. Kazna je usledila u 33. minutu kada je odlično skočio napadač Napretka Milunović i doneo svojoj ekipi prednost. Imao je Milunović još jednu priliku posle dobrog skoka desetak minuta kasnije ali je lopta otišla preko gola i do kraja prvog dela više nije bilo prilika. Trener Spartak ŽK Vladimir Buač pokušao je da unese svežinu u igru svog tima izmenama. Želja i zalaganje domaćih ni u nastavku nisu bili problem koliko nedostatak iskustva. Nasuprot subotičanima fudbaleri Napretka su igrali sigurno, čuvali prednost i stvarali prilike posle strpljivih napada. Čekali su gosti, i dočekali grešku protivnika u 77. minutu kada je kiks odbrane plavih golubova iskoristio rezervista Bačanin koji je oduzeo loptu i u završnici akcije savladao Vukanića za konačnih 0 – 2.

Spartak je posle 32 utakmice sedmi na tabeli Superlige i u narednom kolu ga očekuje teško gostovanje Partizanu dok Napredak nastavlja borbu za opstanak i u narednoj utakmici će biti domaćin Proleteru iz Novog Sada.