Rukometaši Spartaka i naredne sezone u Superligi

Vlado Šućur | 17. maj 2021. | 13:20 | Sport

Rukometaši Spartaka savladali su Crvenu Zvezdu rezultatom 26 – 27 u poslednjem kolu plej auta Arkus lige Srbije i tako obezbedili opstanak u elitnom rangu i naredne sezone. Zanimljiv meč u Beogradu rešio je Radosavljevića poslednjem minutu pogodkom  na veliku radost subotičana.

Početkom meča Spartak je igrao racionalno u napadu i čvrsto u odbrani što mu je posle deset minuta donelo četiri gola prednosti. Ekipa Zvezde se u narednih desetak minuta konsolidovala i serijom pogodaka prišla na gol zaostatka. Novu seriju gostiju krunisao je Skuban za tri gola viška ali je do poluvremena domaćin potpuno preokrenuo i na odmor otišao sa dva gola prednosti, bilo je 16 – 14. Početnih deset minuta nastavka proteklo je u izjednačenoj borbi da bi Spartak posle realizacije Kojadinovića ponovo poveo sa dva gola razlike. Ubrzo su beograđani pronašli dobar ritam i vratili neizvesnost koja je potrajala do samog kraja. Posle pogodka Skubana za 24 -  26 u 58. minutu Spartak je bio nadomak trijumfa ali je Crvena Zvezda izjednačila golovima Horvata i Bagojevića. Snalažljivost igrača Slaviše Lakovića u samoj završnici rezultirala je verovatno najvažnijim pogodkom Uroša Radosavljevića u dresu Spartaka pošto je krilni igrač subotičkog tima bio precizan u poslednjim sekundama i doneo svojoj ekipi opstanak u najvišem rangu takmičenja.