Trofej 24. memorijala "Stevan Ćele Vilotić" u rukama Srbije

Bojan Nikolić | 5. septembar 2017. | 13:33 | Sport

Tradicionalni 24. međunarodni memorijalni turnir za omladince „Stevan Ćele Vilotić“ završen je juče trijumfom reprezentacije Srbije, domaćina ove poznate sportske manifestacije. Mladi izabranici selektora Miloša Velebita u finalu savladali su odličnu reprezentaciju Izraela sa 3:1 i tako odbranili pehar koji su osvojili i prethodne godine. Do pobede „orlići“ su došli golovima Strahinje Jovanovića i dvostrukog strelca Dejana Joveljića, dok je za Izrael jedini pogodak na meču postigao Almog.

Srbija je povela u 40. minutu prelepim pogodkom Jovanovića, čiji je udarac sa oko 25m bio neukrotiv za golmana Pereza. Izraelci su do poravnanja rezultata došli na startu drugog poluvremena preko Almoga, koji je kaznio grešku naših omladinaca na sredini terena. Da trofej pripadne našoj selekciji pobrinuo se fantastični Joveljić koji je prvo u 73. minutu makazicama doneo novu prednost Srbiji, a potom potvrdio trijumf u 89. minutu udarcem sa bele tačke.

U meču za treće mesto Ukrajina je bila bolja od Mađarske i pobedila sa 2:1, dok je Crna Gora u duelu za peto mesto nakon penala trijumfovala protiv Škotske 6:5 (2:2). Najbolji igrač turnira je naš reprezentativac Strahinja Bošnjak član beogradskog Partizana, najbolji golman je takođe iz tabora crno belih odnosno naše reprezentacije Aleksandar Popović a najbolji strelac je mladi ukrajinski reprezentativac Serđo Bulets. Nagrada za najboljeg trenera, sasvim zasluženo otišla je u ruke selektora Srbije Miloša Velebita.