Sjajni Ivanović odveo Spartak na drugo mesto

Bojan Nikolić | 11. septembar 2017. | 12:59 | Sport

Sjajne igre subotičkog Spartaka ove sezone nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Plavi golubovi imaju najbolji start u prvenstvu u novijoj fudbalskoj istoriji, zahvaljujući kojem nakon nepotpunih osam kola zauzimaju drugu poziciju sa dva boda manje i utakmicom više od beogradske Crvene zvezde. Ovako dobar start subotički superligaš nije zabeležio ni u sezoni 2009/2010 kada su izborili kvalifikacije za Ligu Evrope. Te sezone je Spartak nakon osam odigranih kola zauzimao petu poziciju iza večitih rivala, Vojvodine i OFK Beograda.

Vratimo se u sadašnjost. U subotu na Gradskom stadionu, četa Aleksandra Veselinovića slavila je u derbiju kola nad kruševačkim Napretkom sa 2:1 (2:1). Zasluge za pobedu idu celom timu, ali izdvojićemo dvostrukog strelca Đorđa Ivanovića koji je svojim golovima trasirao put ka pobedi.

Prvi pogodak popularni Đole postigao je u 16. minutu nakon fantastične akcije cele ekipe. Izjednačenje doneo je iskusni Enver Alivodić u 29. minutu utakmice, ali je radost gostiju kratko trajala. Ivanović je u 33. minutu oduzeo loptu na 25 metara od gola a potom uputio neodbranjiv šut u desni ugao golmana Petrovića za ispostaviće se konačnih 2:1. Do kraja utakmice Spartak Ždrepčeva krv ostala je sa igračem manje zbog isključenja Nikolića u 67. minutu susreta, ali taj detalj nije uticao na konačni rezultat utakmice.

Novom pobedom, Spartak ŽK zauzima drugu poziciju na tabeli. Zbog obaveza Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope, susret 10. kola odložen je za oktobar a u okviru 11. kola predstojećeg vikenda, plavi golubovi dočekuju Mladost iz Lučana na Gradskom stadionu.