Metaloplastika slavila u Hali sportova

Bojan Nikolić | 6. novembar 2017. | 13:02 | Sport

Rukometaši Spartak Vojputa, poraženi su na svom parketu u okviru 6. kola rukometne Superlige. „Putari“ su poklekli u duelu sa šabačkom Metaloplastikom koja je trijumfovala sa 28:27 (15:14).

Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji su poveli sa 2:0 a nešto kasnije stigli su i do svog najvećeg vođstva 7:4, ali se gosti konsoliduju, preuzimaju konce igre u svoje ruke i ubrzo stižu do izjednačenja i preokreta. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednosti igrača iz Šapca 14:15.

Na krilima dobre igre iz finiša prvog poluvremena, nastavili su rukometaši Metaloplastika i u drugih 30 minuta, u kojima su stekli i šest golova prednosti. Ipak u finišu meča, Spartak Vojput uspeo je da se približi na gol zaostatka ali snage i vremena za poptuni preokret nije bilo, pa su gosti bodove odneli put Šapca 27:28.

IZJAVE

Najbolji pojedinac u domaćim redovima bio je Milan Potpara sa 8 golova, Kurteš je dodao 7 a Pernar 6 golova. Kod gostiju prednjačili su Milovanović i Kljajić sa po 6 golova, Vorkapić i Puljizović su dodali po 5 golova a Mitrović se četiri puta upisao u listu strelaca.

Posle šest kola Superlige subotički rukometaši zauzimaju šestu poziciju sa 7 osvojenih bodova. U narednom kolu Spartak Vojput gostuje u Beogradu ekipi Partizana.