Spartak bolji od Ribnice u četiri seta

Bojan Nikolić | 6. novembar 2017. | 13:19 | Sport

Odbojkaši Spartaka potvrdili su dobru formu pobedom protiv Ribnice iz Kraljeva rezultatom 3-1 u meču četvrtog kola Superlige. Ekipa Igora Žakića bila je posebno ubedljiva u trećem setu kada je vratila dominaciju i samopouzdanje koje je sačuvala do samog kraja meča.

Poveli su domaći sa 1-0 pošto su prvi set odigrali na visokom nivou. Prvu osetniju prednost doneo je Veselinović pred tehnički tajm aut kada je bilo 12-9. Gosti su popravili napad i servis pa su sredinom seta sveli zaostatak na jedan poen. Usledili su minuti u kojima je Spartak bio bolji protivnik, dva poena Eremića, dobar napad Veselinovića i greške gostiju rezultirali su serijom od 5-0 kojom je praktično prelomljen prvi set. Konačnih 25-18 postavio je Uroš Kecman as servisom.

Drugi set počeo je nizom od četiri poena Ribnice. Spartak je uzvratio odličnim blokom Kovačevića i Eremića te stigao do prednosti od 12-10. Ribnica se vratila poenima Vukmirovića i Milovanovića pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Gosti su tada bili smireniji i poenima Medurića stigli do 25-27 zaizjednačenje po setovima.

Ekipa Igora Žakića spremila je dobar odgovor u trećem setu koji je verovatno odredio konačan ishod meča. Počelo je as servisom kapitena Kecmana, Kovačević je dobro blokirao a nastavili su Eremić i Tumbas. Plavo beli su nizali serije poena a kada je Arsenoski ,,kuvanjem’’ doneo deset poena prednosti gosti više nisu mogli da sustignu razigranog protivnika. Stefan Kovačević je iskoristio prvu set loptu za 25-12 i 2-1 u setovima.

Kraljevčani su poveli u četvrtom setu ali nisu uspeli da naprave značajniju razliku. Nakon predaha tokom tehničkom tajma Veslinović je vezao dva poena i doneo prvu osetniju prednost Spartaku. Natavio je Eremić a zatim je tehničar Arsenoski bio dobar u bloku za velikih 20-15 u završnici. Set je okončan rezultatom 25-19 posle servis greške Skakića. Spartak je tako ostvario drugu pobedu posle četiri kola i zauzima petu poziciju na tabeli. Subotičane očekuje meč protiv Mladog Radnika u Požarevcu.