Spartak Vojput nadigrao Crvenu Zvezdu

Vlado Šućur | 4. decembar 2017. | 15:36 | Sport

Rukometaši Spartak Vojputa savladali su Crvenu Zvezdu rezultatom 30-27 u desetom kolu Superlige. Domaći rukometaši prikazali su sigurnu igru u prvom poluvremenu koje su rešili u svoju korist sa 15-13. U nastavku je Zvezda na krilima Matičića i Ljubojevića stigla do izjednačenja. Uporni beograđani uspeli su da povedu u četrdeset i drugom minutu a ponovo je realizator bio Viktor Matičić, bilo je 19-21. Period slabije igre domaćih u napadu prekinuo je Marko Perović nakon čega je Radosavljević bio precizan za 21-21. Ilija Petrović je prema očekivanjima bio odličan u odbrani ali je na ovom meču od velike važnosti bio i njegov doprinos u napadu. Hrabrim prodorom vratio je prednost svojoj ekipi. „Putari” su sačuvali više svežine za poslednjih deset minuta. Abadžić je zaustavio neke dobro šuteve crveno belih, ostali su se odlično snašli sa igračem manje pa je Spartak Vojput u poslednjim minutima sačuvao tri gola prednosti. Konačan rezultat postavio je Marko Perović koji je sa osam golova bio najbolji akter susreta. Uroš Radosavljević je bio precizan pet puta a po četiri pogodka postigli su Milan Potpara i Ilija Petrović. Na drugoj strani istakli su se Viktor Matičić sa 8 golova i nekadašnje krilo  Spartak Vojputa, Borislav Ljubojević koji je postigao pet. Spartak Vojput je šesti na tabeli sa sa 11 bodova koliko ima i petoplasirana Crvena Zvezda a u narednom kolu gostuje Železničaru 1949 u Nišu.