Voždovac preskočen, sa Vojvodinom za potvrdu trećeg mesta

Bojan Nikolić | 11. decembar 2017. | 14:08 | Sport

U jednom od derbija 21. kola Superlige Srbije, fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi slavili su u Beogradu protiv Voždovca sa 3:2. Dve ekipe koje po mnogima ove sezone igraju najlepši superligaški fudbal, odmerile su snage na krovu „TC Stadion“, da bi nakon 90 minuta prelepe fudbalske predstave, Spartak odneo bodove put Subotice.

Odlično je krenulo po plave golubove, koji su do vođstva došli u 26. minutu eurogolom Mileta Savkovića koji je u trku sa oko 20 metara prelepim udarcem pogodio suprotan ugao gola golmana Popovića. Imali su subotički fudbaleri još nekoliko solidnih prilika da povećaju vođstvo do odlaska na odmor ali se rezultat nije menjao.

Izuzetno efikasno drugo poluvreme otvaraju Subotičani. U 52. minutu Čečarića u šesnaestercu sapliće Mihajlov što je primećeno od strane glavnog sudije Jovanovića koji je bez dileme pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Đorđe Ivanović koji je svojim 11 ovosezonskim golom udvostručio vođstvo Spartaka.

Rezultatski zaostatak od dva gola, probudio je domaće igrače koji smanjuju u 79. minutu nakon prekida i dobre reakcije štopera Filipovića. Međutim tri minuta kasnije, Ivanović probija po levoj strani, upućuje oštar centaršut na drugu stativu gde je Mile Savković šalje iza leđa golmana Voždovca za 1:3. Konačan rezultat utakmice postavio je Ćirković u 85. minutu utakmice.

Sa ostvarenom 11 ovosezonskom pobedom, fudbaleri Spartak ŽK ustalili su se na trećoj poziciji na tabeli sa 39 osvojenih bodova, tri više od niškog Radničkog koji im je najbliži pratilac. U poslednjem kolu ove godine koje će se igrati u sredu, na Gradskom stadionu gostuje novosadska Vojvodina od 15h u novom Vojvođanskom derbiju.