Poraz u Valjevu bez pola tima

Bojan Nikolić | 11. decembar 2017. | 14:14 | Sport

Kada sa smanjenom rotacijom, bez gotovo polovine visokih igrača odete na gostovanje raspoloženoj ekipi Metalca koja na svom parketu igra fantastično, častan poraz ne izgleda toliko strašno. Tako bi najbolje mogli da opišemo situaciju u kojoj su se nalazili košarkaši Spartaka u petak kada su u Valjevu poraženi od domaćina rezultatom 95:78.

U samo nekoliko dana nesrećan poraz od Dinamika uz pomoć sudijske trojke, a potom i povratak Tanaskovića u redove Partizana i na sve to ranije povrede Lakete i Miščevića, ostavile su trag na nastup subotičkih košarkaša podno planine Maljen.

Metalac je nakon 40 minuta igre veoma lako ubeležio osmu pobedu, odnosno doneo Spartaku četvti ovosezonski poraz, koji ih i dalje drži u vrhu prvenstvene lestvice.

Samo u prvoj četvrtini četa Nenada Čanka parirala je domaćim košarkašima, a onda u nastavku usledio je pad u igri koji je bio dovoljan košarkašima Metalca da preko raspoloženih Đukanovića i Krstovića dođu do pobede.

Upravo je iskusni dvojac bio koban po obranu Spartaka. Đukanović je ubacio 28 poena uz 7 skokova i čak pretpljenih 10 koševa za 43 indeksna poena, Bojan Krstović dodao je 20 poena uz 8 skokova, a Vasić 16 poena i 6 asistencija. U dresu Spartaka Hristov je bio najefikasniji sa 21 poenom, Nikolić je dodao 13 poena uz 7 skokova i 5 asistencija, Pejić i Lučić postigli su po 11 poena, a Jovanović je bio blizu dabl dabla sa 10 poena i 9 skokova.

U narednom kolu, košarkaši Spartaka igraće u subotu derbi protiv novosadske Vojvodine u dvorani SPENS.