Desetkovani Spartak ostao bez preokreta u finišu

Bojan Nikolić | 25. decembar 2017. | 10:43 | Sport

Košarkaši Spartaka opterećeni povredama i smenama u timu, pretrpeli su i četvrti poraz u nizu. Čačanski Borac  slavio je u Subotici u izuzetno uzbudljivom finišu rezultatom 87:83.

Dobro je četa Dragoljuba Vidačića ušla u meč, povela je sa 8:1 ali su gosti imali odgovor i ubrzo stigli na 13:13. Pokušao je Spartak da se odlepi ali su iskusni gosti uspešno ispratili svaku mini seriju domaćih košarkaša pa je prva četvrtina završena sa 22:21.

Na startu druge deonice, Borac je preuzeo vođstvo koje je postepeno uvećavao do +10 41:31 u 16. minutu utakmice. Do kraja druge četvrtine domaći košarkaši uspeli su da se vrate u igru i na poluvreme otišlo se rezultatom 38:41.

Početak treće četvrtine obeležila je izjednačena igra da bi gosti u 26. minutu ponovo stekli zavidnu prednost 49:57, koju su održali na kraju treće četvrtine 57:63.

Početak odlučujuće četvrtine pripao je gostima koji pogodkom Matije Popovića vode sa 71:60. Tada se bude domaći košarkaši i mini serijama tope vođstvo iskusnih Čačana da bi na 24 sekunde pre kraja meča došli do koša zaostatka 79:81. Ipak gosti u penal seriji preko iskusnog Marinovića nisu dozvolili potpuni preokret, pa je Borac na kraju trijumfovao 87:83.

Domaće igrače na ovom meču u odsustvu Hristova, predvodio je Pejić sa 28 poena i 10 skokova, kapiten Miloš Nikolić postigao je 19 poena, Kojović je dodao 12 uz 8 skokova a dvocifren je bio i Gazibegović sa 10 poena. Kod gostiju Marko Stojadinović postigao je 24 poena, pratili su ga Đoković i Balaban sa po 17 poena a Pešaković je dodao 11 poena.