Bleda partija košarkaša Spartaka

Vlado Šućur | 15. januar 2018. | 12:58 | Sport

Košarkaši Spartaka odigrali su jednu od najlošijih utakmica od početka sezone. Brojne povrede omele su tim Dragoljuba Vidačića da pruži ozbiljan otpor OKK Beogradu koji je slavio u Subotici rezultatom 72-91. Gosti su ključ pobede pronašli vrlo rano. Već u prvoj deonici imali su dvocifrenu prednost postigavši većinu poena iz reketa. Centri beogradskog tima Vujović i Drekalović namučili su odbranu domaćina koji sa druge strane nije imao odgovor u napadu. Kapiten plavo belih, Miloš Nikolić, je donekle vukao ekipu ali je na ovom susretu izostala pomoć saigrača. Kada se razigrala spoljna linija OKK Beograda pod komandom iskusnog pleja Alekseja Nešovića bilo je jasno da su gosti bliži pobedi. Visoki igrači Spartaka ušli su rano u problem sa ličnim greškama pa je u nastavku meča mnogo toga zavislio od spoljne linije. Osetio se nedostatak Nikole Hristova, odlični šuter Spartaka je i ovaj meč propustio zbog povrede pa retke prazne minute u igri gostiju nije imao ko da kazni i Spartak je propustio priliku da uhvati rezultatski priključak. U mirnoj završnici OKK Beograd je održao prednost stečenu u prvom poluvremenu i stigao do trijumfa rezultatom 72-91. U narednom kolu ekipi Spartaka predstoji gostovanje Zlatiboru u Čajetini.