Spartak slavio protiv Beovuka i prekinuo niz poraza

Bojan Nikolić | 12. februar 2018. | 13:37 | Sport

Košarkaši Spartaka napokon su prekinuli negativnu seriju rezultata. Nakon osam uzastopnih poraza, slast pobede osetili su u subotnjem duelu u okviru 18. kola Košarkaške lige Srbije protiv beogradskog Beovuka kog su savladali rezultatom 81:76.

Ključ pobede Spartaka leži u velikoj borbenosti na obe strane parketa, ali i ulozi igrača sa klupe koji su zbirno postigli 33 poena naspram svega 2 poena klupe Beovuka.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri. Gosti su meč otvorili sa dve vezane trojke, a sa druge strane Tanasković i Nikolić su vezali po šest poena  što je Spartaku donelo prvu prednost 15:10. Do kraja prve četvrtine pomenutom dvojcu poenima priključili su se Pejić i Šajin ali sa druge strane trojkama Maksimovića gosti su „disali za vratom“ plavim golubovima pa se prva četvrtina završila rezultatom 21:19.

Na startu drugog perioda razigrani Tanasković je gospodario u oba reketa i ubrzo svoj tim odveo na 30:23, ali se gosti trojkama Musića i Vučićevića ponovo rezultatski vraćaju u igru. Ipak na poluvreme Spartak odlazi sa prednosti 41:35.

Prva polovina treće četvrtine u potpunosti je pripala domaćoj ekipi. Trojkom Šajina Spartak u 23. minutu stiče 50:35. Međutim u drugoj polovini treće četvrtine, gosti se bude iz zimskog sna i sa dve velike serije dolaze do izjednačenja 56:56 pred odlučujućih, poslednjih deset minuta. ž

Nakon izjednačenog početka poslednje četvrtine, Spartak je ponovo bolje zaigrao na obe strane parketa i trojkom Pejića i slobodnim bacanjima Sladoja u 35. minutu na semaforu je stajalo 69:58. To se ispostavilo kao ključna prednost, jer gosti nisu imali adekvatan odgovor na novu dvocifrenu prednost Spartaka, koji je meč priveo kraju i zasluženo slavio 81:76.

Spartak je ovim trijumfom prekinuo negativan niz rezultata i ostvario prvu pobedu nakon 28. novembra i utakmicom sa kragujevačkim Radničkim. Pobeda će mnogo značiti za nastavak sezone i osnovni cilj – plasman u Superligu Srbije.

Subotičane je na ovom susretu poenterski predvodio Pejić sa 18 poena, Tanasković je ubacio 12 poena i uhvatio 14 lopti, Nikolić je dodao 13 poena i 8 asistencija, a svakako najveće iznenađenje za Beovuk je partija Nemanje Sladoja koji je postigao 15 poena, uhvatio 8 lopti ali u potpunosti zaustavio najboljeg igrača Beovuka Nemanju Bezbradicu.

Pred košarkašima Spartaka je pauza od 10 dana zbog završnice Kupa Radivoja Koraća koji se tokom ove sedmice održava u Nišu. Naredni meč subotički košarkaši igraju u sredu 21. februara u Starim Banovcima protiv ekipe Dunava.