Nikolić i Đuričin pokorili Čair

Bojan Nikolić | 12. mart 2018. | 14:14 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi prekinuli su negativnu seriju od četiri poraza u nizu, pobedom u Nišu. Subotičani su slavili protiv Radničkog rezultatom 2:0 u susretu koji je prema svemu prikazanom lako mogao otići u drugom smeru, ali su plavi golubovi u završnici bili izuzetno efikasni, i zasluženo odneli bodove na sever Srbije.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji Nišlija koji su stvarali prilike, dok je sa druge strane najbolju šansu imao Nikolić, pogodivši stativu. U drugom poluvremenu, Radnički je krenuo po gol što je ostavilo dovoljno prostora brzim i tehnički odličnim igračima Spartaka da se razmašu. Japanac Šimura je u 69. minutu prošao po desnoj strani, zavrnuo loptu na peterac gde je Nemanja Nikolić imao lak zadatak da zatrese mrežu domaćina. Osam minuta kasnije, Ognjen Đuričin je iskoristio nesporazum štopera i golmana Radničkog, i poslao loptu u praznu mrežu za veliko slavlje Subotičana u Nišu.

Pobedom na Čairu, Spartak ŽK je zadržao petu poziciju i nastavio borbu za izlazak u Evropu upravo sa Nišlijama i ekipom Čukarički.

Naredno kolo Superlige Srbije na programu je u subotu, kada će plavi golubovi na Gradskom stadionu dočekati ekipu Rada.