Poraz košarkašica bez posledica

Bojan Nikolić | 12. mart 2018. | 14:16 | Sport

Košarkašice Spartaka poražene su u poslednoj utakmici ove sezone pred svojim navijačima od ekipe Studenta iz Niša rezultatom 39:69 (10:13, 7:10, 8:25, 14:21). U utakmici koja je u prvom poluvremenu bila izuzetno neefikasna, Nišlijke su visokim presingom i dobrim šutem za tri poena u nastavku lako slavile nanevši anemičnim košarkašicama Spartaka 17 poraz ove sezone.

Bez Norel Morse, najbolje igračice koja se vraća u SAD, napad Spartaka nije najbolje funkcionisao, izostajala je širina i distribucija lopte, a i u skoku su domaće bile inferiorne. Međutim iz ove utakmice, mlada ekipa izvukla je pouke, neophodne za naredni susret.

U ekipi Spartaka najefikasnija je bila Nataša Pavlov sa 16 poena, Petković je dodala 10 poena a Radulović 9 poena. Kod Nišlijki prednjačila je Anđelković sa 19 poena, Živković je dodala 14, a Milošević 13 poena. Poslednji meč ove sezone, košarkašice igraju predstojećeg vikenda u Kraljevu sa istoimenom ekipom.