Deset golova u mreži Rada

Bojan Nikolić | 12. mart 2018. | 14:17 | Sport

Igračice ŽFK Spartak imale su lak posao u 1/8 finala Kupa Srbije, protiv beogradskog Rada koji je sa Gradskog stadiona ispraćen sa deset golova u mreži 10:1. Kuriozitet je da su sve golove na meču postigle domaće igračice, a sve je počelo u 19. minutu preko Jelene Marenić koja je načela mrežu gošći. Svega pet minuta kasnije, Violeta Slović je nespretno reagovala i zatresla sopstvenu mrežu ali to nije obeshrabrilo golubice, jer su nakon izjednačenja redom mrežu tresle Ilić u 32. i 48. , potom Marenić u 41., 69. i 79. minutu, Pavlović u 44. , Slović u 60. , Marfi u 62. i Matić u 78. minutu.

Trenera Borisa Arsića može da raduje raspucana igra svojih igračica ali i povratak sjajne Marije Ilić koja je dva puta pogodila mrežu usput zabeleživši tri asistencije.

Narednog protivnika igračice ŽFK Spartak saznaće nakon žreba koji je planiran tokom meseca, a dok čekaju rivala pred golubicama je prva utakmica u nastavku Superlige Srbije i gostovanje Mašincu u Nišu predstojećeg vikenda.