Radničkom dovoljno poluvreme

Vlado Šućur | 12. mart 2018. | 14:17 | Sport

Košarkašima Radničkog iz Kragujevca bilo je dovoljno prvo poluvreme da obezbede pobedu protiv Spartaka u Subotici. Gosti su iskoristili neorganizovanost plavo belih u napadu i uspavanu igru u odbrani da nakon dve četvrtine naprave visoku razliku, meč je završen rezultatom 64-76.

Ivan Demčešen i Orlando Coleman su bili odlični u prvoj četvrtini. Centar gostiju je bio dominantan u reketu, dok je tamnoputi bek pogađao iz svih pozicija. Košarkaši Spartaka nisu imali prave ideje u napadu, nije ih služio ni šut sa distance pa je prva deonica završena rezultatom 13-22. Slično je bilo i u drugom periodu, pomenutom dvojcu kragujevčana pridružio se Filip Lalović koji je trojkom doneo svojoj ekipi jedanaest poena prednosti. Do kraja deonice igrači Spartaka su pogrešnim dodavanjima olakšali posao raspoloženim protivnicima, razigrao se i plejmejker gostiju Strahinja Jovanović koji je vezao 10 poena a po isteku druge četvrtine bilo je 24-47. Spartak je u nastavku donekle popravio utisak. Domaći su tokom trećeg perioda ubacili 25 poena, više nego u prvih dvadeset minuta ali to nije bilo dovoljno za nagoveštaj preokreta ili neizvesnije završnice. U poslednjih deset minuta košarkaši Radničkog su potpuno stali, ubacili su samo 7 poena a subotički sastav je na drugoj strani stigao do petnaest, tek da donekle ublaži poraz. Statističke kolone pokazuju da je ekipa Dragoljuba Vidačića ubacila samo 3 trojke iz 23 pokušaja, imala manje skokova i asistencija od protivnika i čak devetnaest izgubljenih lopti. Stefan Šajin i Vanja Gazibegović ubacili su po 11 poena, 10 je dodao Stevan Jovanović dok su svi ostali bili jednocifreni. Meč je obeležio Orlando Coleman koji je u pobedi Radničkog učestvovao sa 25 poena, 8 skokova i 4 asistencije a odlično ga je pratio Strahinja Jovanović sa 19 poena.