Odbojkaši Spartaka poraženi u prvom meču polufinala

Vlado Šućur | 19. mart 2018. | 12:44 | Sport

Odbojkaši Spartaka su proteklog utorka preokretom protiv Jedinstva u Subotici izborili plasman u polufinale plej ofa Superlige. Nije bilo mnogo odmora za ekipu Igora Žakića, prvi polufinalni meč odigrali su već u petak protiv Novog Pazara i doživeli poraz rezultatom 3-0. Novi Pazar je opravdao ulogu favorita na svom terenu i sa mnogo samopouzdanja dočekuje naredni meč u kojem će ponovo biti domaćin. Nakon dve utakmice serija se seli u Suboticu a dalje će ekipa koja prva stigne do tri pobede. Što se tiče prvog susreta Novi Pazar je uspešnim blokom stekao prvu osetniju prednost pri rezultatu 7-3. Domaći su uglavnom sigurno čuvali plus od četiri poena, sve do same završnice kada je Spartak prišao na poen zaostatka. Novi Pazar je iskoristio tek treću set loptu i stigao do 25-23 i 1-0. Početak drugog seta obeležio je Marko Vukašinović koji je sa tri vezana as servisa doneo Novom Pazaru četiri poena prednosti. Spartak je do tehničkog tajma smanjio zaostatak pa se na predah otišlo pri rezultatu 12-10. Ekipa Igora Žakića je podigla nivo igre nakon odmora i uspela da preokrene. Posle uspešnog bloka i dobrog servisa bilo je 17-20 i činilo se da je Spartak bliži osvajanju drugog seta. Domaći su ipak prekinuli seriju i vrlo brzo stigli do izjednačenja da bi u završnici ključnu ulogu odigrao Vukašinović koji je novim asom doneo set loptu svom timu a 25-23 postavio je Irfan Hamzagić. Početak trećeg seta u potpunosti je pripao domaćima koji su poveli sa 5-1 nakon dva uspešna bloka. Igralo se uglavnom poen za poen sve do rezultata 20-16. Tada je Vanja Eremić započeo seriju subotičana koji su stigli na poen zaostatka pri rezultatu 20-19. U samoj završnici iskusni igrači Novog Pazara bili su mirniji. Plavo beli su sa druge strane napravili dve servis greške i praktično pogurali protivnika do 25-22 za konačnih 3-0.