Košarkaši Spartaka poraženi od Vojvodine

Vlado Šućur | 2. april 2018. | 12:46 | Sport

U pretposlednjem kolu Košarkaške lige Srbije, i poslednjem meču pred svojom publikom, Spartak je poražen od novosadske Vojvodine rezultatom 73-97. Gosti su odigrali bolje u prvom poluvremenu a pobedu su potvrdili u poslednjoj deonici koju su dobili sa 13 poena razlike.

Trojkom Stojanovića i serijom poena Nikole Silađija Vojvodina je stekla prvu dvocifrenu prednost u šestom minutu utakmice. Novosađani su uspostavili dominaciju u reketu i postizali poene posle ofanzivnih skokova. Ulaskom Nikole Hristova koji je ubacio dve trojke u dva napada za redom, Spartak je smanjio zaostatak,  pa se na odmor između dve deonice otišlo pri rezultatu 16-21.

Početkom druge četvrtine razigrao se Lazar Kojović koji je vezao četiri poena za 20-21. Uzvratili su Atanasov  i Branković što je, uz nekoliko pogrešnih dodavanja plavo belih, bilo dovoljno da gosti ponovo stignu do 10 poena viška. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 35-45. Nikola Lučić i Lazar Kojović smanjili su razliku početkom treće četvrtine ali je Vojvodina ponovo imala odgovor. Branković je pogodio za dva poena a  ubrzo je stigla i nova trojka raspoloženog Silađija. Vojvodina je stigla do plus šesnaest ali je u poslednjem minutu Kojović pogodio slobodna bacanja a Vuk Karadžić trojku sa zvukom sirene. Spartak je u poslednjih deset minuta morao da sustigne prihvatljivih 11 poena zaostatka. Domaći ipak nisu imali snage za preokret. Česte izmene Filipa Soceka kojima je vršio pritisak na Hristova i Kojovića dale su rezultat i bekovi Spartaka u završnici nisu stizali do otvorenih šuteva. Kapiten Miloš Nikolić nije imao svoje veče što je znatno olakšalo posao gostima koji su pet minuta pre kraja imali 15 poena prednosti. Posle nove greške Spartaka i lakih poena Bjelice više nije bilo sumnje ko će do pobede u ovom susretu. Treneri su pružili priliku i onima koji su imali manje minuta tokom sezone a Vojvodina je na kraju zasluženo stigla do ubedljivog trijumfa. Meč je obeležio Nikola Silađi koji je stigao do 23 poena, bez promašaja za dva poena uz pet ubačenih trojki iz sedam pokušaja što je neobično visok procenat za igrača koji sa svojih 208 cm visine igra na poziciji centra. Odlično šutersko izdanje upotpunio je sa 10 skokova i definitivno bio najzaslužniji za ubedljiv trijumf Vojvodine. Silađija je dobro pratio Krsto Bjelica sa 15 poena a 12 je ubacio Dejan Janjić. U ekipi Spartaka istakao se Lazar Kojović koji je ubacio 20 poena a Nikola Hristov je dodao 15. U poslednjem kolu ove sezone Vojvodina će došekati Dunav iz Starih Banovaca dok će košarkaši Spartaka put Čačka na megdan prvoplasiranom Borcu.