Trijumf nad Radnikom pred početak plej-ofa

Bojan Nikolić | 6. april 2018. | 11:45 | Sport

Poslednje kolo regularnog toka Superlige Srbije donelo je čak 26 golova na osam odigranih utakmica. Značajan doprinos izuzetno efikasnom kolu, dali su i fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi koji su pred svojim navijačima zabeležili 14 prvenstvenu pobedu rezultatom 3:1 u susretu protiv Radnika iz Surdulice.

„Plavi golubovi“ su u prvom poluvremenu na krilima fantastičnog Ognjena Đuričina za 15 minuta postigli dva gola, dok su u drugom poluvremenu  odigrali dovoljno pametno, iskoristili grešku odbrane Radnika i utakmicu uspešno priveli kraju.

Već u 9. minutu zatresla se mreža Vasiljevića. Nakon kornera gostiju, lopta je izbačena u polje, gde je brzonogi Ognjen Đuričin napravio dar-mar u odbrani Surduličana, pobegao čuvarima a potom pravovremeno poslao loptu na nogu Savkovića za vođstvo plavih golubova.

Nagradu za odličnu igru, Đuričin je dobio u 24. minutu. Savković je ukrao loptu na sredini terena, odigrao pas do Đuričina koji u trku „lomi kičmu“ Pavloviću a potom od stative loptu šalje u mrežu za 2:0.

Međutim deset minuta kasnije, gosti prepolovljavaju rezultat. Đorđevićev centaršut iz kornera, Zlatanović glavom preusmerava na drugu stativu, gde je kapiten gostiju Pavlović sprovodi u mrežu, za konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom delu igre, Spartak ŽK kontrolisao je situaciju na terenu,  a uspeo je da dođe do trećeg gola. U 56. minutu štoper gostiju Ivanović loše reaguje na visoku loptu i praktično glavom asistira na nogu Čečariću koji je bio neumoljiv i po treći put primorava golmana Vasiljevića da vadi loptu iz mreže. Do kraja utakmice, Radnik je pokušao da učini nešto više i smanji prednost domaćih, ali su se ti napadi praktično završavali ispred gola golmana Ostojića koji nije imao previše posla na ovom susretu.

Nakon 30 odigranih kola, Spartak ŽK zauzeo je petu poziciju sa 49 osvojenih bodova, a nakon prepolovljavanja učinka pred start plej-ofa, Subotičani imaju 25 bodova koliko i četvrtoplasirani niški Radnički. Pred plavim golubovima sledi playoff i borba za što bolji plasman.

Prvo kolo playoffa na programu je nakon vaskršnjih praznika u subotu 14. aprila, kada će Spartak ŽK na svom terenu dočekati beogradski Voždovac.