Spartak bolji u vojvođanskom derbiju

Vlado Šućur | 23. april 2018. | 13:02 | Sport

Fudbaleri Spartaka nastavili su sa dobrim partijama i u plej ofu nacionalnog šampionata. Nakon pobede protiv Voždovca savladali su Vojvodinu rezultatom 0-2. Plavo beli su na stadionu Karađorđe prikazali igru koja ih je krasila i u regularnom delu sezone. Činjenica je da je ogromnu ulogu u izgradnji kvalitetnog sistema imao aktuelni trener Vojvodine, Aleksandar Veselinović, koji je vodio Spartak do početka nadigravanja u plej ofu. U direktnom duelu ovoga puta nadmudrio ga je dojučerašnji pomoćnik, Vladimir Gaćinović. Spartak je poveo u 28. minutu a strelac je bio Noboru Shimura. Vojvodina do kraja prvog dela nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Miloša Ostojića, pa je ostalo 0-1. U nastavku meča prvu odličnu priliku stvaraju gosti kada se nakon pravovremenog proigravanja Nikolića u šansi našao Mile Savković. Na sreću golmana Vojvodine prvi strelac Spartaka nije precizno šutirao. Uskoro je snažan udarac sa dvadesetak metara uputio Čečarić ali je golman Emil Rockov još jednom sačuvao svoju mrežu. I pored prednosti, subotičani su kontrolisali igru uz povremene ofanizivnije periode. Novi pogodak stigao je nakon prekida u 81. minutu. Čečarić je ponovo dobro reagovao u šesnaestercu a Nikolić se našao na pravom mestu i mirno prosledio loptu u mrežu. Spartak je nakon trijumfa u Novom Sadu ostao na trećem mestu, iza Crvene Zvezde i Partizana i u narednom kolu dočekuje Napredak iz Kruševca.