Čukarički prekinuo pobednički niz Spartaka

Vuk Kovačević | 30. april 2018. | 14:03 | Sport

U okviru 4. kola plej-of faze tamičenja Super lige Srbije Čukarički je prekinuo pobednički niz Spartaka. „Plavi Golubovi“ poraženi su u gostima na Banovom brdu rezultatom 3:0.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova. Najbolje šanse u ekipi Spartaka imali su Nikolić, u 14. minutu glavom i Čečarić u 24. minutu posle prodora. U ekipi Čukaričkog Docić je bio u prilici na početku utakmice i u 32. minutu Kajević, ali je gol poništen.

Drugo poluvreme bolje su otvorili fudbaleri Čukaričkog i za samo sedam minuta rešili su pitanje pobednika. U 62. minutu prednost svom timu doneo je Docić, nakon što ga je povratnom loptom uposlio Stojanović. Već nakon dva minuta Belaković je centrirao, a na petercu opet se našao Docić i povisio prednost na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Bojić.

Fudbaleri Spartaka ostaju trećeplasirani i nakon poraza, ali trka za evropska takmičenja postaje sve zanimljivija. Nišlije su u zaostatku samo 3 boda u odnosu na Spartak i imaju lakši raspored u završnici plej-ofa, dok sobotičane čekaju i susreti sa večitima. Sledeću utakmicu izabranici Vladimira Gaćinovića gostuju Crvenoj Zvezdi. Utakmica je na programu 5. maja na stadionu Rajko Mitić.