FK Spartak ŽK poražen u Humskoj

Vuk Kovačević | 18. maj 2018. | 16:27 | Sport

U okviru poslednjeg kola plej-of faze takmičenja Super lige Srbije fudbaleri Spartaka ŽK poraženi su u gostima od Partizana rezultatom 2:0. Utakmice ovog kola određivale su trećeplasiranog na tabeli i ko će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope.

Ekipa Partizana izašla je na teren u kompletnom sastavu, dok je Vladimir Gaćinović zbog povreda i premorenosti igrača bio prinuđen da izvede kombinovani sastav sa mladim igračima.

Partizan je odlično otvorio meč, i već u trećem minutu poveo golom Danila Pantića. Mladi igrači Spartaka pokušali su da uzvrate i izjednače, ali bili su nemoćni pred iskusnijom ekipom crno belih. U 28. minutu asistencijom Ivanovića, Tavamba je povisio rezultat na 2:0. U nastavku meča nije se ništa bitno promenilo, plavo beli su bili bez rešenja, a domaći su gradili šanse koje je uspešno osujetio Lučić.

„Plavi golubovi“ su propustili priliku da u završnici prvenstva izbore kvalifikacije za Evropu, ali ako Partizan u finalu kupa pobedi Mladost iz Lučana izabranici Vladimira Gaćinovića mogli bi da zaigraju u kvalifikacijama iako su cetvrtoplasirani na tabeli.