FK Spartak ŽK poražen u 3. kolu Super lige Srbije

Vuk Kovačević | 7. avgust 2018. | 12:58 | Sport

FK Spartak ŽK poražen je u 3. kolu Super lige Srbije od Proletera iz Novog Sada rezultatom 4:0.

Vladimir Gaćinović, šef stručnog štaba FK Spartak, zbog gustog rasporeda utakmica izveo je kombinovani sastav protiv novajlije u ligi kako bi odmorio startne prvotimce za meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Mladi igrači Spartaka nisu uspeli da se suprotstave daleko iskusnijoj ekipi Proletera. Gosti su poveli u 20. minutu golom Mirosavljeva, zatim je u finišu drugog poluvremena prednost udvostručio Čolović. U drugom delu meča fudbaleri Spartaka bili su nešto agilniji, ali to nije sprečilo goste da u 58. minutu preko Novakovića još jednom zatresu mrežu Perića. Konačnih 4:0 postavio je Mirosavljev svojim drugim golom u 79. minutu.

„Plavi golubovi“ su za sada u domaćoj ligi zabeležili jednu pobedu i dva poraza i trenutno zauzimaju 13. poziciju na tabeli. Sledeću prvenstvenu utakmicu subotičani igraju protiv aktuelnog šampiona Crvene Zvezde, a u četvrtak dočekuju Brondbi iz Danske u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope na stadionu Rajko Mitić sa početkom od 20:45.