FK Spartak ŽK poražen od Brondbija

Vuk Kovačević | 10. avgust 2018. | 12:51 | Sport

FK Spartak ŽK poražen je u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope od Brondbija rezultatom 2:0.

„Plavi golubovi“ su dobro odigrali prvo poluvreme, ali sreća nije bila na njihovoj strani. Prvu i najbolju priliku na meču za Subotičane imao je Čečarić nakon prodora i centaršuta Vukčevića. Brondbi je poveo iz prve prilike u 29. minutu, kada je na ubačenu loptu odlično odreagovao Dominik Kajzer i između dva igrača smestio loptu u mrežu. Fudbaleri Spartaka su brzo odgovorili na primljeni gol, ali je pogodak Đenića poništen zbog ofsajd pozicije.

Početkom drugog poluvremena Mukhtar je postavio konačnih 2:0, udarcem sa ivice šesnesterca.

Sledeću utakmicu izabranici Vladimira Gaćinovića igraju protiv aktuelnog šampiona Crvene Zvezde, a revanš meč u Danskoj je na programu 16. avgusta sa početkom od 20 časova.