Košarkaši Spartaka bolji od Mladosti

Vlado Šućur | 16. mart 2020. | 13:31 | Sport

Košarkaši Spartaka savladali su Mladost iz Stare Pazove rezultatom 96-82 u meču 22. kola Druge lige Srbije.

Spartak je posle prvih deset minuta imao dva poena viška. Gosti su u drugoj četvrtini bili malo bolji i na poluvremenu su preokrenuli ali tek za pola koša, bilo je 45 – 46. U sličnom ritmu igralo se i u trećoj deonici pa ni posle trideset minuta nismo mogli da predvidimo pobednika. Tek u poslednjoj četvrtini  Subotičani  su uspeli da slome otpor protivnika. Filip Barna je realizovao seriju poena, nastavio je Petrov pogođenom trojkom a mladi Bijelić je doneo prvu dvocifrenu prednost plavo belima četiri minuta pre kraja. Košarkaši Mladosti su pokušavali čestim faulovima da uspore ritam protivnika i obezbede vreme za eventualni preokret, ali su Subotičani dobro izvodili slobodna bacanja i tako potvrdili trijumf. Meč je obeležio Filip Barna koji je ostvario tripl dabl učinak sa 38 poena 15 skokova i 12 asistencija. Istakao se i Dejan Petrov koji je postigao 17 poena. Spartak je četiri kola pre kraja šampionata sedmi na tabeli a naredni meč igra u Zrenjaninu protiv Proleter Naftagasa.