TSC bolji od Spartaka u derbiju severa

Vlado Šućur | 28. septembar 2020. | 15:01 | Sport

U derbiju devetog kola Superlige TSC je savladao Spartak rezultatom 3-0. Ekipa iz Bačke Topole je i ovim susretom potvrdila da je odličnoj napadačkoj formi, ali je uspela da sačuva svoju mrežu i pored nekoliko lepih prilika subotičana. TSC je rano pokazao inicijativu a Banjac je prvi šut iz dobre pozicije poslao preko gola Spartaka. Isti fudbaler je već u jedanaestom minute bio mnogo uspešniji i postigao vodeći gol za TSC nakon asistencije Lukića. Usledio je kratak nalet Spartaka i nekoliko dobrih akcija. Tufegdžić je imao odličnu šansu da izjednači ali je golman Filipović na vreme istrčao i odbranio  Ubrzo je Šimura imao šansu posle kornera ali ni njegov udarac glavom nije završio u mreži. Spartak je najbolju priliku za izjednačenje imao u 29. minutu kada je u šesnaestercu domaćina oboren Jočić a sudija Simović pokazao na belu tačku. Istakao se tada golman Filipović koji je odbranio udarac Stefanu Denkoviću. Ispostavilo se da je to bila najbolja za Spartak. Domaći fudbaleri su na drugoj strani koristili svoje šanse. Tako je u 43. minutu Nenad Lukuć bio efikasan posle asistencije Zeca za 2-0. U nastavku utakmice ekipa iz Bačke Topole je odbranila tezu da je najbolja odbrana dobar napad.  Nastavili su domaći ofanzivno sve do 68.minuta kada je Đuro Zec istrčao kontru, odlično iskontrolisao loptu i savladao golmana gostiju za konačnih 3-0. Spartak je ovim porazom pao na peto mesto na tabeli i u sledećem kolu dočekuje Čukarički dok je TSC sada osmi i priprema se za duel sa Proleterom u Novom Sadu.