Ribnica moćna i u Subotici

Vlado Šućur | 28. septembar 2020. | 15:02 | Sport

Odbojkaši Spartaka poraženi su od Ribnice iz Kraljeva na svom terenu rezultatom 0-3 u okviru trećeg kola Superlige. Kraljevčani su još jednom potvrdili šampionske ambicije pošto su posle Novog Pazara i Vojvodine savladali još jedan tim koji je protekle sezone bio u vrhu tabele. Ribnica je u Subotici pokazala pojedinačan i timski kvalitet, kao i iskustvo u periodima kada je Spartak pokušavao da se vrati i preokrene rezultat. Gosti su već na tehničkom tajmautu u prvom setu imali šest poena prednosti , odlično su funkcionisali i servis i smeč pa su ovaj period osvojili rezultatom 20-25. Drugi set bio je gotovo identičan. Nastavili su kraljevčani u visokom ritmu. Spartak je u jednom periodu uspeo da se približi dobrim blokom ali ne i da preokrene rezultat. Ponovo je u završnici seta presudno bilo iskustvo odbojkaša Ribnice, pre svih Todorovića koji je drugu set loptu pretvorio u 21-25 za 0-2. Isti igrač bio je smiren i efikasan i u završnici trećeg seta pošto je poentirao za 20 – 25 i maksimalnu pobedu svog tima. Spartak na ovoj utakmici nije koristio malobrojne šanse da preokrene tok meča i raspoloženi gosti su to umeli da kazne. Ipak, bilo je u igri subotičana i dobrih perioda koje treba iskoristiti kao putokaz jer ih već u narednom kolu očekuje teško gostovanje u Novom Sadu gde ih čeka Vojvodina.