Odbojkaši Spartaka u dobrom ritmu savladali i Niš

Vlado Šućur | 19. oktobar 2020. | 09:01 | Sport

Odbojkaši Spartaka ostvarili su i drugu pobedu na svom terenu, ovoga puta protiv Niša rezultatom 3 - 1, po setovima 25 -15, 25 -13, 20 – 25 i 25 - 20.

Uvodna dva seta u potpunosti su kontrolisali domaći igrači. Već do sredine tih perioda uspevali su da naprave razliku od pet ili više poena da bi u završnicama igrali staloženo i zasluženo se radovali. Igrači Spartaka su od početka napali protivnika dobrim servisom, igrali raznovrsno u napadu i dovoljno dobro u bloku pa otuda visoka razlika i 22 poena više od protivnika u prva dva seta.  Sa druge strane, u ekipi Niša igra nekoliko iskusnih pojedinaca koji su prepoznali opuštanje Spartaka u trećem periodu što su umeli da kazne i smanje zaostatak. Ni u četvrtom setu nije bilo lako, gosti su držali priključak do rezultata 16 - 15 ali je trener Igor Žakić dobrim promenama vratio svežinu u igru svoje ekipe i Spartak je u završnici bio sigurniji za konačnih 25 - 20. Korektor Dušan Nikolić je upisao šesnaest poena ali je ovo bila timska pobeda u punom smislu jer su svi igrači u određenom periodu dali doprinos. Spartak je posle šest odigranih kola peti na tabeli a u narednom  gostuje Crvenoj Zvezdi u Beogradu.