Spartak bolji od Crvene Zvezde posle četiri seta

Vlado Šućur | 26. oktobar 2020. | 19:53 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su Crvenu Zvezdu u Beogradu rezultatom 1-3 u okviru sedmog kola Superlige Srbije.

Ekipa iz Subotice je stigla u Beograd posle dve pobede na svom terenu ali su crveno beli otvorili meč maksimalno ozbiljno i angažovano u svim segmentima. Poeni posle napada korektora i dobar blok uz osam grešaka protivnika bili su dovoljni za 25-13 i prednost Zvezde od 1 - 0. Uprkos velikoj razlici u prvom setu Spartak je tokom pauze pripremio odgovor. Značajno bolji servis i konkretniji napadi uz bolji učinak u bloku doneli su gostima 21 – 25 i i zjednačenje  u  setovima.  Plavo beli su i u trećem setu nastavili da vrše pritisak dobrim servisom što je uticalo na još veći broj grešaka domaćih u napadu a poslednju u nizu je napravio Meljanac za 22 – 25 i 1 – 2. U četvrtom setu su se dobra fizička primprema i samopouzdanje subotičana oslikali u rezultatu 18 – 25 za konačnih 1 - 3. Odličnu partiju pružio je Nemanja Jungić koji je ostvario 19 poena, Dušan Nikolić je upisao 14 dok je Aleksa Nestorović zabeležio poen manje. Spartak je sada četvrti na tabeli sa dvanaest bodova i u narednom kolu dočekuje beogradski Partizan.