Košarkašice Spartaka poražene od Novosadske ŽKA

Vlado Šućur | 2. novembar 2020. | 11:03 | Sport

Košarkašice Spartaka poražene su od Novosadske ŽKA rezultatom 72 - 84 u meču  sedmog kola Prve ženske lige Srbije. Gošće je do pobede vodila Nikolija Jovanović koja je za 22 minuta postigla 19 poena. Nekoliko grešaka u početnim minutima i preveliki respekt prema protivnicama kao da su vezali ruke subotičankama koje su u prvoj četvrtini ubacije svega sedam poena naspram 22 Novosadske ŽKA koja je u nastavku meča mogla da igra mnogo mirnije i sigurnije. Već u drugoj deonici Spartak je značajno popravio igru i ubacio 22 poena ali to nije bilo dovoljno za preokret pa se na odmor otišlo pri rezultatu 29 – 41. U drugom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj je subotička ekipa pokazala da poseduje potencijal i samnjila razliku u odnos u na početnu deonicu dok su novosađanke imale dovoljno samopouzdanja i umeća da mirno privedu meč kraju. Uz Jovanovićevu u pobedničkom taboru se istakla i Jovana Đurić koja je ubacila trinaest poena dok je u Spartaku ponovo najbolja bila Antoaneta Tompson koja je ubacila 33 poena.