Marčić doneo bod Spartaku

Vlado Šućur | 2. novembar 2020. | 11:05 | Sport

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi i Napretka podelili su bodove u Kruševcu pošto su meč odigran u okviru trinaestog kola završili rezultatom 1-1. Fudbaleri Napretka su u prvom delu igre uspeli da nametnu svoj ritam i ostave nešto bolji utisak. Ekipa Vladimira Gaćinovića je ipak uspevala da osujeti ofanzivne ambicije domaćih sve do 31. minuta kada je Kostić dobro šutirao glavom nakon kornera i doneo Napretku minimalnu prednost. Do kraja prvog dela nije bilo više golova. Spartak je pronašao odgovor u drugom poluvremenu pošto je zaigrao odlučnije i energičnije. Konkretnije akcije u ranoj fazi nastavka bile su znak da se gostujući tim neće lako odreći bodova. Nagrada za hrabriju igru ekipe Vladimira Gaćinovića stigla je u 74. minutu. Tekijaški je nakon kornera prosledio loptu na drugu stativu gde je čekao Milan Marčić koji je pogodio mrežu za gol Spartaka i izjednačenje. Marčić je tako potvrdio dobru formu pošto je i drugu partiju u nizu krunisao važnim pogodkom za svoj tim. Gosti su i nakon postignutog gola nastavili da stvaraju pritisak ali su kruševljani uspeli da spreče potpuni preokret.  U narednom očekuje nas derbi na Gradskom stadionu u Subotici gde će Spartak koji je u ovom trenutku četvrti na tabeli dočekati trećeplasirani Partizan.