Odbojkašice Spartaka nadigrale Klek

Vlado Šućur | 9. novembar 2020. | 13:31 | Sport

Odbojkašice Spartaka savladale su Klek rezultatom 3-1 u meču devetog kola Superlige Srbije. Mladi subotički sastav je najavaio dobru igru početkom prvog seta.  Svi segmenti igre domaćih delovali su besprekerno pa je na tehnilkom tajmu bilo čak 12 – 2.           Tek posle pauze gošće su pružile ozbiljniji otpor i smanjile zaostatak ali nedovoljno za preokret pa je uvodni set završen rezultatom 25 -21. U drugom je ekipa sa Begeja odigrala znatno ozbiljnije i iskoristila greške protivnika da bi set reila rezultatom 17-25 za 1-1. Za razliku od ranijih mečeva Spartak je umeo da se vrati nakon pada u igri i to brzo i efikasno. Mnogo bolji servis u trećem setu i hrabriji pristup u napadu bili su dovoljni za 25 -22. U četvrtom delu viđena je velika borba, nekoliko dugioh i atraktivnih poena i disciplina Spartaka u finišu. Klek je pokušao da se vrati blokom ali je Elena Bajić dobro servirala nakon čega je Mina Dragović donela meč loptu koju je u 25 – 23 pretvorila Bojana Dečić za veliku radost Spartaka i konačnih 3 – 1.