Rukometaši Spartaka poraženi od Novog Pazara

Vlado Šućur | 22. mart 2021. | 14:59 | Sport

Rukometaši Spartaka poraženi su od Novog Pazara rezultatom 30 – 31 u okviru devetog kola play out faze Super rukometne lige Srbije. Iskusnija ekipa Novog Pazara je početkom drugog dela susreta stekla veliku prednost pa je na kraju zasluženo slavila i pored velikog zalaganja domaćih u završnici.

Početkom meča gledali smo slabiju igru u napadu na obe strane ali se ekipa Novog Pazara ipak nesto bolje snasla i povela 2 – 0. Izjednačio je Spartak, igralo se gol za gol,  ali je tim Hasana Memića delovao sigurnije. To se odrazilo i na rezultat pa je posle trideset minuta bilo 13 – 16 za goste. Umesto efikasnije igre u napadu i više energije u odbrani mladih subotičana, u nastavku meča je Novi Pazar predvođen raspoloženim kapitenom Rakićem pokazao i želju i mudrost potrebne da sačuva prednost. Ni nekoliko odbrana golmana Spartaka nisu bile dovoljne da dodatno pokrenu ekipu pa su domaći dvadesetak minuta pre kraja imali zaostatak od osam golova. Tek u završnici subotičani su zaigrali konkretnije i ulažili ogroman trud da sustignu zaostatak. Iz minuta u minut odbrana je bila bolja a stigli su i do lakših pogodaka sa krilnih pozicija ali su iskusni bekovi Novog Pazara uspeli da odbiju nalet i sačuvaju minimalnu prednost do poslednjeg zvuka sirene za veliku radost u Subotici. Meč je obeležio pomenuti Zlatko Rakić sa dvanaest pogodaka u pobedi Novog Pazara a pratio ga je Stojanović koji je postigao osam golova. Na drugoj strani se istakao Aleksa Skuban koji je sedam puta bio precizan. U narednom kolu Spartak je ponovo domaćin a u Suboticu dolazi Crvena Zvezda.