Rukometaši Spartaka pobedili Crvenu zvezdu

Vlado Šućur | 29. mart 2021. | 12:41 | Sport

Deseto kolo plej auta Arkus lige Srbije za rukometaše donelo je susret Spartaka i Crvene Zvezde u Hali sportova u Dudovoj šumi gde je domaćin pobedio rezultatom 29 - 21.

Važnost utakmice u borbi za opstanak u najvišem rangu bio je teret koji su igrači Spartaka na ovom susretu veoma dobro izneli. Nastupili su domaći oštro u odbrani i sa jasnim idejama u napadu od samog početka pa su već u dvadesetom minutu stekli sedam golova prednosti pošto je Miroslav Jovanovski bio precizan.

Uzvratili su crveno beli serijom od tri pogodka kojom su u završnici prvog dela sveli zaostatak na prihvatljivih četiri gola. Još jednom je prednost Spartaka išla do plus sedam ali je prvo poluvreme završeno rezultatom 14 - 10. U nastavku smo gledali maksimalno motivisan subotički tim koji je na ovom meču za razliku od nekih ranijih uspeo da odigra zrelo u periodima kada je rastao pritisak protivnika. Strahinja Spremo i Milan Potpara inicirali su novu seriju da bi posle deset minuta drugog poluvremena Spartak imao masksimalnih devet golova prednosti. Usledio je mirniji period tokom kojeg su gosti uspeli da smanje razliku ali više od toga nisu mogli. U završnici su priliku dobili i igrači koji su tokom sezone imali nešto manju minutažu pošto su nosioci igre ranije obezbedili pobedu. Meč je obeležio pomenuti bek Spartaka Milan Potpara koji je proglašen igračem utakmice pošto je dobro organizovao igru, bio efikasan u važnim momentima i jedno od najboljih izdanja u dosadašnjem toku sezone krunisao sa šest golova.

Odličan je bio i Ilija Petrović koji je do povrede usled koje je napustio igru postigao pet golova a prema prvim informacijama Petrović bi trebao da bude u timu već za naredni meč. Na drugoj strani je bolji od ostalih bio iskusni Viktor Matičić koji šest puta zatresao mrežu protivnika.