Mačković i Vasić osvojili zlato na Svetskom kupu

Vlado Šućur | 24. maj 2021. | 11:52 | Sport

Nakon bronzane medalje osvojene na evropskom šampionatu u Varezeu, veslački dvojac Srbije u sastavu Miloš Vasić i Martin Mačković osvojio je i zlatnu medalju na Svetskom kupu u švajcarskom Lucernu i tako potvrdio velike ambicije pred Olimpijske igre u Tokiju.

Mačković i Vasić su trku završili za 6,36,84 i prošli kroz cilj ispred posada Italije i Rumunije koje su osvojile drugo i treće mesto. Nakon novog uspeha sjajni dvojac bez kormilara nastavlja pripreme za najveću globalnu smotru sporta koja će biti održana od 23. jula do 8. avgusta. Osim Martina Mačkovića učešće na OI u Tokiju obezbedio je još jedan subotičanin, plivač Andrej Barna, pa će tako grad sportova ponovo imati dva predstavnika na istim OI, što se dogodilo i 2016. kada su našu zemlju u Riu predstavljali Štefanek i Kalinić. Nadamo se da će novi Olimpijci biti jednako uspešni.